Catharina Ziekenhuis liep met trots mee in Eindhoven Pride Parade - Werken Bij Catharina Ziekenhuis
nieuws overzicht

Catharina Ziekenhuis liep met trots mee in Eindhoven Pride Parade

Zaterdag liep het Catharina Ziekenhuis voor het eerst mee in de Eindhoven Pride Parade. Met een enthousiaste delegatie van collega’s, opvallende shirts en een flinke dosis trots maakten we zichtbaar waar we voor staan: een ziekenhuis waar iedereen welkom is, ongeacht achtergrond, gender of geaardheid.

“Het was geweldig om hier als ziekenhuis bij aanwezig te zijn”, zegt Patrick Duisters, voorzitter van de werkgroep die de deelname voorbereidde. “Je voelde gewoon de energie van de mensen langs de route. Dit soort momenten zijn belangrijk. Ze laten zien dat we niet alleen zeggen dat iedereen welkom is, maar het ook echt laten zien.”

De Pride Parade liep dwars door de stad en trok duizenden toeschouwers. “Voor mijn collega’s en mij was het een leuke en ontspannen manier om samen iets positiefs uit te dragen”, zegt Patrick.

Met deze zichtbaarheid wil het Catharina Ziekenhuis ook bijdragen aan een veiliger klimaat voor patiënten en collega’s die zich soms nog niet helemaal gezien voelen. Patrick: “Het ziekenhuis is een plek waar je je kwetsbaar opstelt. Dan wil je voelen dat je geaccepteerd wordt zoals je bent. Die boodschap hebben we vandaag uitgedragen, samen en luid.”

Na afloop werd er nagepraat, nagenoten en – heel belangrijk – plannen gemaakt voor volgend jaar. Want dat het Catharina Ziekenhuis er volgend jaar weer bij is, staat voor Patrick al vast: “Volgend jaar nog groter, nog zichtbaarder. We zijn nog maar net begonnen.”

Catharina Ziekenhuis vertegenwoordigd bij de Pride Parade.

nieuws overzicht